Ami természetes nem biztos, hogy veszélytelen is!

xylitol-danger1A mai természetgyógyász ”piacon” nagyon sok szakember közül választhatunk. Sajnálatos módon a „önjelölt szakemberek” többsége egyáltalán nem rendelkezik államilag elismert végzettséggel és engedélyekkel, amik nemcsak a tisztességtelen tevékenység végzést, hanem a hozzájuk fordulókkal szemben igenis komoly egészségügyi kockázatot jelentenek. Magyarországon betegekkel kizárólag államilag elismert egészségügyi végzettséggel rendelekező szakember dolgozhat, továbbá szigorú feltételeknek kell megfelelnie, hogy a legkorszerűbb és legbiztonságosabb ellátást nyújthassa.

Ha valaki engedély nélkül dolgozik, megkérdőjeleződhet bennünk, hogy nem csak adócsalást hajt végre, hanem kellő tudás birtokában sincs és semmi biztosíték nincs, hogy betartja a beteg érdekében felállított jogi és szakmai szabályokat. A szakmai szabályok durva be nem tartása komoly, akár maradandó egészségügyi kockázattal jár.

A nem hivatásos természetgyógyászok által végzett tevékenységtől ne várjunk megfelelő hatást! Nagy kárt okozhatnak a betegeken túl még a módszernek, hiszen ha semmit nem használt, akkor nem az illető nevét hurcolják meg, hanem sokszor a módszerét. Ezzel napjainkra a természetgyógyász szó elcsépeltté válhat. Ami természetes nem biztos, hogy veszélytelen is! bővebben…

A fülakupunktúra története

Fülakupunktúra korai alkalmazásai

A fülön keresztül történő terápia az ősi Egyiptomban jelent meg először mai ismereteink szerint. Úgy vélték, hogy a fülkagyló megfelelő területének megvágása révén eltávolíthatók a testből a rossz szellemek. (Azt tartották, hogy a betegségeket az ártó szellemek okozzák.) A legfontosabb mikroterületek (láb-, kézreflexterület) legkorábbi terápiája szintén Egyiptomba tehető.

Egyiptom

A egyiptomi hajósok arany fülbevalót hordtak abból az észrevételből, hogy élesebben, jobban lássanak a viselésével. (Később a kalózok is alkalmazták ebből a célból.) A fülcimpa közepén tartjuk számon a szem pontot. A gyerekek fülcimpája közepének a kilyukasztása is egy próbálkozás lehetett, hogy megvédjék a látását.

Hippokratész i.e. 450 körül Egyiptomba utazott, ahol 4 évig tanulmányozta a helyi orvoslást. Műveiben (pl.: A levegőről, a vizekről és a helyekről) megemlíti, hogy Egyiptomban az impotenciát és az ejakulációs diszfunkciókat a fül hátső részének véreztetésével kezelték. A fülakupunktúra története bővebben…